ateliér kreativ EN   AT  PL  CZ
     
 

ateliér kreativ

Svět je plný inspirace. Neodolali jsme pokušení a vložili jsme do brýlí i kousek naší duše a šikovné české ruce. V ateliéru kreativ vám přinášíme ojedinělé tvary a dekorace brýlových čoček. Najdete na nich prvky z broušených lustrů, ze šperků, motivy z kaleidoskopu, květiny, šachovnice nebo třeba i puzzle. Zdobení má však i svou velmi praktickou stránku, umožňuje zákaznicím a zákazníkům, kteří mají vysoké dioptrie a tedy silné brýlové čočky, zakrýt okrajovou tloušťku čoček.

Techniky

Experimentujeme s tvary skel a frézujeme jejich okraje, abychom záměrně vytvářeli plošky ke sleštění. I boky skel pro větší efekt leštíme. Zapracováváme do brýlových čoček různé grafické prvky a přizpůsobujeme jim výrobní techniky. Slešťování a frézování dnes doplňuje rytí, gravírování, plošné odfrézování materiálu, vrtání a další. Veškeré ozdobné zpracování je čistě ruční a provádíme jej pouze do plastových brýlových čoček.

Barvy

Velké možnosti a pestré variace nám umožňuje zevní barvení čoček. Techniky jsou dvě – speciální fixy na brýlové čočky nebo tekuté vitrailové barvy. Barvíme nejen boční fazety, ale i ryté, gravírované nebo zfrézované detaily, barvy nanášíme vždy na zbroušený povrch. Je však třeba upozornit, že s ohledem na to, že barvy nelze na plastových dioptrických čočkách s povrchovými úpravami vypékat, mohou se nošením opotřebovávat. Proto v rámci našeho bezplatného servisu nabízíme jejich obnovení.

Kamínky, diamanty

Nejčastěji do čoček vkládáme kamínky o průměru 1,9 mm. K dispozici máme širokou barevnou škálu skleněných kamínků od firmy Swarovski. Specialitou jsou brilianty. Ke každému briliantu obdržíte certifikát.

Návrhy

Každoročně pro vás navrhujeme okolo 30 nových tvarů. Tyto vzory však můžeme i upravovat a zohlednit vaše nápady a požadavky. Můžeme vám také na přání vyrýt monogram, znamení zvěrokruhu, dětem auto, mašinku, kytičku atd.

Ateliér kreativ má dnes dvě dílny, v Praze a v Desné v Jizerských horách, oblasti proslulé bižuterní a šperkařskou výrobou a dekorativním zpracováním skla.O nás    Vyzkoušejte online    Kontaktujte nás